سریال های خانوادگی

هشت سریال کره ای خانوادگی که به شما حس خوبی می دهد

حقیقتاً خانواده یکی از منحصر به فردترین عناصر زندگی است. بعضی مواقع می خواهید از خانواده ی خود دور شوید، اما خودتان می دانید که بدون آن ها نمی توانید زندگی کنید. اعضای خانواده گاهی از هم دور و گاهی خیلی به هم نزدیک هستند. با علم به این که ماجراهای یک خانواده چقدر می تواند جالب و سرگرم کننده باشد، برایتان قابل تصور است که سریال های خانوادگی چقدر عالی خواهند بود. در این راستا سریال های کره ای زیر را بررسی کنید، چرا که حستان را نسبت به خانواده بر می‌انگیزند.

1 ) دخترم سویونگ ( My Daughter, Seo Yeong )

«دخترم سویونگ» پربیننده ترین سریال 2013 با بازی «لی بو یونگ» و «لی سانگ یون» است. این سریال بر جنبه هایی از خانواده تاکید می نماید که به شدت با آن ها هم ذات پنداری می کنید. تمرکز اولیه ی سریال بر بدهی های فراوان پدر سویونگ و تلاش وی برای بهبود بخشیدن رابطه ی خود با دخترش است. این رابطه ی پرچالش بین پدر و دختر، در کنار هم بودن فرزندان خانواده در سختی ها و ناراحتی ها و پشتیبانی همیشگی آن ها از پدر و مادر خود مواردی هستند که در این سریال به چشم می خورد.

دخترم سویونگ

2 ) سری Reply

به انضمام مطرح کردن این سوال که «شوهر یعنی چه؟» ، تم خانوادگی نیز به کرات در هر فصل «ریپلای» دیده می شود. در حالی که شخصیت ها عوض می شوند، پدر و مادر در طول سری ثابت هستند. «سونگ دونگ ایل» و «لی ایل هوا» این نقش ها را بی نظیر ایفا کرده اند. موردی نیست که این والدین از پسش برنیایند. به علاوه، سری ریپلای باعث می شود آرزو کنید برادرها و خواهرهای متعددی داشته باشید تا غذای خود را با آن ها سهیم شوید، از دست هم عصبانی گردید و … .

سری ریپلای

3 ) دکتر خوب ( Good Doctor )

«دکتر خوب» سرگذشت پزشکی است که با بقیه متفاوت می باشد. ضمن حرکت وی در مسیر سخت پزشکی، افراد زیادی را می بینیم که برای پیمودن راه درست ایستادگی می کنند. در این سریال پزشکی با بازی «جو وون» و «مون چه وون» ، هر چند ارتباطات خانوادگی به وضوح به تصویر کشیده نشده است، رابطه ی فرزندان خانواده محوریت دارد، مخصوصاً رابطه ی برادری که بارها دیده می شود، جزء زیبایی های سریال محسوب می گردد و به بینندگان کمک می کند به ظرافت های شخصیت ها پی ببرند؛ البته مثل هر سریال خوب دیگر، روابط در ابتدا سفت و سخت می باشد اما به تدریج بهبود می یابد.

دکتر خوب

4 ) پدر عجیبه ( Father is Strange )

«پدر عجیبه» داستان خانواده ای است که پدر آن (با بازی «کیم یونگ چول»)، گذشته ی بسیار جالبی دارد. حال فرض کنید ناگهان سر و کله ی یک آیدل (با بازی «لی جون») پیدا شود و ادعا کند او نیز جزئی از این خانواده است. این سریال در شما این سوال را ایجاد می کند که والدینتان تا به حال چه رازهایی را در سینه ی خود نگه داشته اند. در این کار نشان داده است که پدر و مادر چقدر برای بهتر کردن زندگی فرزندان تلاش می کنند؛ اگر چه در این راه با مسائلی دست و پنجه نرم می نمایند که در ایجادشان هیچ تقصیری نداشته اند.

پدرم عجیبه

5 ) میراث درخشان (Shining Inheritance )

«میراث درخشان» با بازی «هان هیو جو» و «لی سونگ گی» ، فرم کلاسیکی از سریال های خانوادگی را ارائه می نماید. سریال، داستانی شبه سیندرلایی را روایت می کند که در آن به مفهوم بازسازی خانواده و دوباره گرد هم آمدن اعضای آن پرداخته شده است. ضمن پیچ و خم های فراوان سریال، یکی از اصلی ترین نیروهای محرکه ی داستان، خانواده است. عشق «اون سانگ» (نقش اول سریال) نسبت به برادر کوچکش «اون او» و رابطه ی وارث یک شرکت با مادر و مادربزرگش، مواردی هستند که قدرت زیاد پیوندهای خانوادگی را به شما خاطرنشان می سازد.

میراث درخشان

6 ) چی سر خانواده ام میاد؟ ( What Happens to My Family )

تمام آرزوی والدین، شاد بودن فرزندان می باشد و شخصیت اصلی این سریال «بون سونگ» (با بازی «یو دونگ گون») در طول اثر به این جمله تبلور کامل بخشیده است. از طرفی بچه های وی با بازی «کیم هیون جو»، «یون پارک» و «پارک هیونگ شیک» هر چیزی را بلدند الا شاد بودن. آن ها سر در گم، عصبانی، تنبل، ناراحت و … هستند، اما ماجراهایی که این شخصیت ها درگیرشان می شوند، شما رو ملزم می کند که با این سریال همراهی کامل داشته باشید.

چی سر خانواده ام میاد؟

7 ) مراقبتم پدر  ( Father, I’ll Take Care of You )

این سریال جالب در مورد پرنده هایی است که لانه ی خلوتشان بار دیگر، به یک باره شلوغ می شود. طی داستان شاهد طرز برخورد والدین با بچه هایی هستیم که نسبت به دوران کودکی شان تغییری نکرده اند. این اثر اشاره ای هم به هزینه های زیاد گذران زندگی (و به طور کلی وجود داشتن!) دارد که خیلی از نسل های جدید بزرگ سالان با آن مواجه هستند. اگر زندگی مثل اتفاقات این سریال جالب باشد، پس شاید زندگی در خانه به عنوان یک بزرگ سال چندان هم چیز بدی نیست.

مراقبتم پدر

8 ) برادران اوجاکگیو (Ojakgyo Brothers)

اگر یک نکته از سریال های خانوادگی یاد گرفته باشیم، آن این است که اعضای خانواده باید با هم زندگی کنند. «برادران اوجاکگیو» درباره ی خانواده ای است که با هم در یک مزرعه زندگی می کنند (سورپرایز!) . این سریال پرستاره با بازی «جو وون» ، «یوئی» و … ، قطعاً شما را می خنداند، زیرا زندگی تعدادی زیادی از این افراد با هم جالب و هیجان انگیز می باشد. این نوع سریال ها همواره به پیاز تشبیه می شوند؛ چرا که برای پی بردن به حقیقتشان، پوسته های آن ها باید جدا گردد. شخصیت ها، داستان های به هم پیوسته و عناصر دیگر، باعث جذاب شدن هر چه بیشتر کار شده است.

برادران اوجاکگیو

Please ورود to comment
avatar
1 موضوعات دیدگاه
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کنندگان
 
پربازخوردترین دیدگاه
پرطرفدارترین موضوع
1 نویسنده دیدگاه
golbarg نویسنده دیدگاه اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
golbarg
مهمان
golbarg

ارثیه درخشان عالی بود بقیه اش هم عالیه فقط شماره ۷ رو ندیدم