نقش های سرد و دوست داشتنی

شش نقش اول با شخصیتی سرد اما دوست داشتنی

بیشتر “پسران بد” سریال های کره ای تنها از راه دور بد به نظر می رسند. کافی است کمی به آن ها نزدیک تر شوید تا ببینید یک مشت جوان ساده دل هستند که در زندگی‌شان سختی های زیادی کشیده اند؛ به همین دلیل وقتی می فهمیم نقش اول مرد قصه‌مان شخصیت تاریکی دارد، هیجان زده می شویم؛ مراد از شخصیت تاریک، شخصیت همان افرادی است که تنفر را از عشق ورزیدن بیشتر بلدند. در همین راستا چند تن از نقش های اصلی مرد را آورده ایم که به طرز شیرینی خطرناک هستند و ذهنمان را به چالش می کشند. این شخصیت ها ما را شدیداً درگیر می کنند، چرا که باعث می شوند دائماً بر سر این دو راهی بمانیم: “خیلی آدم بدی است؟” یا “شاید چندان هم آدم بدی نباشد؟” .

1) سو این گوک در “لبخندی که از نگاهت پر کشید”

سو این گوک، کارگر کارخانه ی آبجوسازی و شاید یک قاتل بالفطره است که در شخصیتش تلفیقی از خشم و محبت موج می زند. او در گفتارش صداقت دارد، اما این ویژگی‌ به طور متناقضی خبردار شدن از افکار و درونیاتش را سخت تر می کند؛ پس به جای آن که در حرف هایش دنبال دروغ بگردیم، باید از چشمانش، درونش را بخوانیم.

پس آیا کیم مو یونگ یک بیمار روانی می باشد؟ زیبایی لبخند پر کشیده از نگاهت در این بوده که به آسانی قابل درک نیست. یک قسمت یک چیز می بینید و قسمت بعدی کاملاً چیز دیگری؛ اما از یک چیز می توان مطمئن بود: هیچ بازیگری در کره این نقش را نمی توانست به خوبیِ سو این گوک ایفا کند.

سو این گوک

2) پارک هه جین در پنیر در تله

یو جونگ با بازی پارک هه جین، دانشجوی ارشد دانشگاه، بدون شک پرخاشگرترین شخصیت این لیست است. مانند هونگ سول (با بازی کیم گو اون)، ما هم به این نتیجه می رسیم که بک این هو ( با بازی سو کانگ جون) آدم بهتری است.

یو جونگ مدام ما را درگیر می کند؛ زیرا هر اندازه که ترسناک است، جذاب نیز می باشد. چه کسی را دیده اید که با یک حشره اینقدر لطیف صحبت کند؟  یا چه کسی از دیدن یک مغازه ی کیمباپ فروشی به طرز عجیبی شگفت زده می شود؟ دقت کنید، اگر یو جونگ شما را به یک سفر به بالای صخره دعوت کند، نمی توانید بفهمید هدفش پیشنهاد ازدواج است یا هل دادن شما!

پارک هه جین

3) لی جون کی در عاشقان ماه (قلب سرخ)

وانگ سو (با بازی لی جون کی) اخلاق پر نوسانی دارد. وی در اولین برخورد، به عنوان فردی ظالم و خون‌خوار معرفی می شود که به او لقب “سگ گرگی” را داده اند؛ لقبی که به نظر می رسد کمی مبالغه آمیز باشد، چرا که این شاهزاده ی مطرود و بیچاره تنها ظاهر غلط اندازی دارد.  آن قتل عام هم تنها یک حادثه بود، قبول؟! با کمک هه سو (با بازی آی یو) ، وانگ سو تبدیل به پادشاهی می شود که همه ی ما به او نیاز داریم! باز هم قبول ؟!

باید تا انتها با سریال باشید تا ببیند ورق چگونه برای وانگ سو برمی گردد. از این داستان می توان یک درس گرفت: رابطه ی بد با مادر و خوی وحشیانه کار را برای پادشاه شدن سخت می کند، اما با ظهور یک عشق راستین خیلی از این مسائل حل شدنی است.  اگر سو بتواند به افرادی که مراقبش هستند اعتماد کند، قدرتی را در خود می یابد که او را قرن ها ماندگار خواهد کرد.

لی جون کی

4) نام گونگ مین در رییس کیم

بله، این لیست به یک کمدی نیاز دارد تا فضایش کمی تلطیف شود. خوش‌ بختانه رییس کیم (نام گونگ مین) با ما است تا به این خواسته پاسخ دهد. او یک حسابدار مرموز می باشد که از ریز و درشت حساب های افراد خبر دارد و در زندگی‌اش چندان به اصول اخلاقی پای‌بند نیست؛ اما در نهایت در مسیر مبارزه با فساد قدم برمی‌دارد و به نوعی عاقبت به خیر می شود.

سریال رییس کیم به لطف هسته ی مرکزی‌اش توانست خوش بدرخشد: نام گونگ مین در تمام جنبه ها، حتی تُن صدایش، نهایت دقت نظر را به خرج داده است. شاید فکر کنید طرفداری از یک کلاه بردار از شما بعید باشد، اما کافی است آواز خواندن این شخصیت را بشنوید تا اسیرش شوید!

نام گونگ مین

5) چو سونگ وو در جنگل  اسرار

هوانگ شی موک (با بازی چو سونگ ووک)  برخلاف بعضی افراد این لیست، فردی پر جنب و جوش و هیجانی نیست. او آدمی نیست که یک روستا را با خاک یکسان کند یا از روی شیطنت کسی را از روی پله ها هل دهد؛ چرا که شدیداً منطقی بوده و در درک احساس‌های انسان ناتوان است.

این امر شی موک را به یک دادستان بزرگ تبدیل کرده، اما از طرفی گویی سرشت انسانی‌اش کامل شکل نگرفته است. وی به هیچ وجه اهل همدردی و کمک نیست، مگر این که با این کار به خودش نیز نفعی برسد. حداقل، ظاهراً که این طور به نظر می رسد.

اما ……. چه چیزی پشت این لایه های سرد و خشن پنهان است؟ آیا رفتارش صرفاً به این دلیل است که از خود در برابر روابط واقعی محافظت کند؟ بهتر است از همکار جدیدش در حل پرونده ها، یعنی هان یو جین (با بازی به دونا) بپرسیم.

چو سونگ وو

6) سو کانگ جون در نقش نام شینِ انسان در “تو هم انسانی؟”

یک سوال! آیا قرار است ربات ها موجودات بدی باشند؟

نام شینِ انسان (با بازی سو کانگ جون) به ما ثابت کرد که هیچ تکه آهنی نمی‌ تواند از یک انسان زخم خورده، ترسناک تر باشد؛ هم چنین نشان داد که چقدر وحشتناک است رباتی با شکل و شمایل مشابه (باز هم با بازی سو کانگ جون) جای‌گزین آدم شود. با این صحبت ها شاید برایش احساس دل‌سوزی کنید، اما بهتر است خودتان طرز رفتارش را ببینید!

نام شین انسان خود به تنهایی هم جذابیت دارد، اما آن چه که زیبایی کار را دو برابر کرده است، تفاوت صد و هشتاد درجه‌ای آن با ربات شدیداً خوب و پاکِ دوقلویش می باشد. لطفاً دچار سوءتفاهم نشوید، ما هم نام شین شماره ی سه (ربات مذکور) را دوست داریم؛ اما باید بپذیریم این، شینِ انسان است که ناامنی های درونی ما را منعکس می کند. اگر ما جای او باشیم، چه عکس العملی از خود نشان می دهیم؟ شاید این قدر خشن نباشیم، ولی ما هم عصبانی می شویم.

سو کانگ جونلطفا در هنگام نظر دادن به موارد زیر دقت کنید:

۱- با رعایت ادب و احترام نظر دهید و از توهین و استفاده از کلمات نادرست بپرهیزید.

۲- در نظراتتان لینک سایت، کانال تلگرام یا اینستاگرام قرار ندهید و از تبلیغ بپرهیزید.  

۳- از ارسال ایمیل و شماره تلفن در نظرات خودداری کنید.

۴- به نظرات دیگران احترام بگذارید و در این قسمت از بحث های غیرمرتبط با موضوع نوشته اجتناب کنید.

نکته: در صورت مشاهده ی مغایرت با موارد بالا، کامنت شما از سایت حذف خواهد شد.

♥♥با تشکر، مجله گل آفتابگردان اوقات خوشی را برای شما آرزومند است.♥♥

Please ورود to comment
avatar
2 موضوعات دیدگاه
1 پاسخ های موضوع
0 دنبال کنندگان
 
پربازخوردترین دیدگاه
پرطرفدارترین موضوع
3 نویسنده دیدگاه
ایراناfrs.rainbownastaran نویسنده دیدگاه اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
ایرانا
مهمان
ایرانا

سو این گوک بازیش محشر بود. تو فیلم های قبلیش شخصیت خون گرم و بامزه ای داشت. اصلا این میزان سردی تو نگاهش غیر قابل پیش بینی بود برام. با این که آخر داستان رو می دونستم ( به لطف دوستان!!) اما بازی جذاب سو این گوک انقدر خوب بود که آخر داستان دیگه مهم نبود.

nastaran
مهمان
nastaran

فکر کنم سونگ جونگ کی در innocent man رو هم بشه در این لیست قرار داد