آیدل های زن کره ای

آیدل های زن کره ای که دوباره کار خودشون رو به عنوان بازیگر شروع کردند!

در صنعت سرگرمی رقابتی کره جنوبی، این بهتون کمک می کنه که چیزی بیشتر از یک استعداد از اسم خودتون به جا بذارین.

همه این زن ها کارشون رو به عنوان آیدل (اینجا منظور خواننده هایی هستن که عضو گروه دخترانه بودن) با تفاوت هایی در میزان موفقیتشون شروع کردن، ولی با آغاز کارشون به عنوان بازیگر تصویر جدیدی از خودشون ساختن.

1- سو هیون جین

می دونستین که سو هیون جین در سال 2001 به عنوان یکی از اعضای گروه دخترانه M.I.L.K کار خودش رو شروع کرده؟ این گروه در سال 2003 منحل شده، و موجب وقفه طولانی ای برای سو هیون جین شد. در سال 2006 اون کار خودش رو به عنوان بازیگر شروع کرد، ولی موفقیت بزرگش در سال 2016 با سریال “یک اوه هه یونگ دیگر” بود.

حالا اون یکی از ملکه های کمدی-رمانتیک در صنعت سریال های کره ایه، که در سریال های موفق “دکتر رمانتیک، معلم کیم” و “دمای عشق” بازی کرده. اون در حال حاضر در سریال “زیبای درون” شبکه JTBC  بازی می کنه.

سو هیون جین

2- جونگ ریو وون

جونگ ریو وون حرفه خودش رو در صنعت سرگرمی با گروه دخترانه Chakra شروع کرد که سال 2004 این گروه رو ترک کرد. تغییر حرفه اون به بازیگری کار ساده ای نبود، طبق اعتراف خودش، اون قبل اینکه در سریال کمدی-رمانتیک “اسم من کیم سامسونه” بازی کنه، 11 بار در آزمون های ورودی بازیگری رد شده بوده.

حالا اون به عنوان یک بازیگر همه فن حریف که می تونه شخصیت های متنوعی رو از طریق نقش هاش توی سریال هایی مثل “دادگاه جادوگر” و “تابه عشق” به نمایش دربیاره، شناخته میشه.

جونگ ریو وون

3- سوزی

بیشتر مردم وقتی به آیدل هایی که بازیگر شدن فکر می کنن سوزی به ذهنشون میاد. اون کار خودش رو با گروه موفق missA  شروع کرد، قبل اینکه قلب مردم در سراسر دنیا رو با نقشش در سریال “بلندپرواز باش” و فیلم “معماری 101” تسخیر کنه.

حتی قبل از اینکه گروه missA  به طور رسمی منحل بشه، سوزی تمرکز بر روی حرفه بازیگری خودش رو شروع کرده بود. این روزها،  اون داره اعتبار خودش رو در سریال های ملودرام ها با نقش هایی که در سریال های “عشق بی پروا” و “وقتی تو خواب بودی” بازی کرده، بالا می بره.

سوزی

4- کیم دا سوم

دا سوم کار خودش رو به عنوان عضوی از گروه SISTAR شروع کرد و برای هفت سال مداوم کار خودش با این گروه رو ادامه داد. اون اولین تجربه بازیگریش رو در سال 2012 به دست آورد، ولی اولین نقش اصلی خودش رو در سال 2015 در سریال “عروس مجازی” بازی کرد.

اون حالا به خاطر سریال های خانوادگی ای مثل “خواهر زنده ست” و اولین حضورش در فیلم “Like a French Film” شناخته میشه.

دا سوم

5- هری

برخلاف بازیگرهای قبلی ای که توی این لیست آورده شدن، هری هنوز، هم به عنوان آیدل هم به عنوان بازیگر فعاله. گروه Girl’s Day کار خودش رو در سال 2010 شروع کرد و در سال 2015 قراردادشون رو تا سال 2019 با کمپانیشون تمدید کردن.

هری هم انتقال سختی به بازیگری داشته، نقدهای زیادی رو برای اولین نقشش در سریال “Seonam Girls’ High School Investigators” دریافت کرد، ولی با بازیش در سریال “پاسخ به 1988” ثابت کرد که همه این نقدها به شدت اشتباهه. اون بلافاصله به یکی از بازیگرهایی تبدیل شد که خیلی ها دنبالش هستن و در سریال هایی مثل “هنرمندان” و “دو پلیس” مقابل بازیگرهای باسابقه ای مثل جی سونگ و جو جونگ سوک بازی کرد.

هری

6- یو اون هه

این بازیگر از اون روزهایی که در سال 1999 به Baby V.O.X  پیوست تا حالا مسیر طولانی ای رو طی کرده. اون با حضورش در برنامه “X-Man” محبوب شد، ولی اولین نقش اصلیش در سریال “روزگار شاهزاده” باعث تبدیل شدن اون به یک ستاره شد.

در سال 2007، اون نقش دیگه ای رو در سریال “کافه پرنس” بازی کرد و تا سال 2013 کم و بیش به بازیگری ادامه داد. در سال 2015، اون پس از حضور در فشن شوی چینی درگیر اختلاف حقوقی شد، و این باعث وقفه بزرگی در حرفه اون تا قبل از بازگشتش در سال 2018 با سریال “هشدار عشق” شد.

یو اون هه

7- هوانگ جونگ اوم

هوانگ جونگ اوم که حالا به عنوان ملکه کمدی-رمانتیک شناخته میشه، در ابتدا کار خودش رو در سال 2001 با گروه دخترانه Sugar شروع کرد. اون این گروه رو در سال 2004 ترک کرد و قبل اینکه کار خودش رو در بازیگری در سال 2007 شروع کنه در چندین برنامه تلویزیونی حضور پیدا کرد. اون با نقشش در سریال “ضربه عالی روی پشت بام” حرفه بازیگری خودش رو به طور جدی شروع کرد، ولی با حضور در پروژه های “بکش خلاصم کن”، “او زیبا بود”، “عاشقان خوش شانس” و “پسر خوشتیپ و جونگ اوم” پیشرفت زیادی کرد.

هوانگ جانگ اوم

8- یویی

یویی به طور کلی شروع سختی رو در صنعت سرگرمی داشته. با اینکه در ابتدا رویای بازیگر شدن داشته، به عنوان یکی از اعضای گروه منحل شده ی After School کار خودش رو شروع کرد. اون کار خودش در بازیگری رو با سریال تاریخی “ملکه سئوندوک” شروع کرد و از طریق حرفه خوانندگیش به بازیگری ادامه داد.

به علاوه، اون در سال 2015 با نقش هاش در سریال های “عشق هوگو” و “جامعه مرفه” به عنوان موج جدیدی شناخته شد. از اون به بعد با بازی در سریال های “قرارداد ازدواج” و “همسر من اوه جاک دو”  و اخیراً “همه چیزم” برای خودش اسم و رسمی ساخته.

یویی

9- جونگ اون جی

هری تنها آیدلی نیست که با سری سریال های “Replay” به بازیگری رو آورده، موفقیت جونگ اون جی از گروه Apink در سریال “پاسخ به 1997” نه تنها باعث شروع به کار بازیگری اون شده بلکه باعث ادامه یافتن این سریال تا سری “پاسخ به 1988” شد.

بعد از “پاسخ به 1997” اون نقش های اصلی سریال های “عاشقان موسیقی” ، “تشویق کن” و اخیراً “نامحسوس” شده است، ولی  اخیراً تمرکزش رو روی حرفه خوانندگیش گذاشته، هم به عنوان عضوی از Apink  و هم به عنوان خواننده انفرادی.

جونگ اون جی

10-  Girl’s Generation

گروه Girl’s Generation، علی رغم محبوبیتشون، هیچ وقت از اینکه خودشون رو از نو بسازن نترسیدن. سوهیون و سویونگ کمپانی SM (نه گروه) رو ترک کردن تا روی حرفه بازیگریشون که در این چند سال اخیر پیشرفت کرده بود،تمرکز کنن. سوهیون در سریال “عاشقان ماه” نقش مکمل و در سریال های “زمان” و “دزد خوب، دزد بد” نقش اصلی داشت، در حالیکه سویونگ در “واحد 38” و “مردی که میز رو می چینه” بازی کرده بود.

یوری هم در پروژه های متنوعی مثل “شب پر ستاره گوهو” و “مدافع” و اخیراً “یانگوم داره نگاه می کنه” بازی کرده. یونا ، هم در سریال های کره ای هم چینی بازی کرده، قبل اینکه نقش های جدی تری رو در سریال های “کی 2” و “پادشاه عاشق” بازی کنه در سریال هایی مثل سریال کمدی-رمانتیک “من و نخست وزیر” و “باران عشق” حضور پیدا کرده بود.

سوهیون

سویونگ

یوری

یونا

11-  کریستال

کریستال به عنوان عضوی از گروه (f(x کار خودش رو شروع کرد، ولی جای پای خودش رو در حرفه بازیگری با سریال موفق “وارثان” محکم کرد. اون به سرعت نقش اول سریال هایی مثل “دوست.دختر دوست داشتنی من” رو به دست آورد همینطور نقش مکمل سریال “عروس خدای آب” رو بازی کرد. اون به خاطر حضورش در سریال “دفترچه زندان” و در حال حاضر “بازیکن” بسیار تحسین شده.

کریستال

12- سولهیون

با اینکه خیلی ها شروع فعالیت بازیگری سولهیون عضو گروه AOA رو با سریال “مربای پرتقال” می دونن، سولهیون بیشتر به عنوان یک بازیگر فیلم موفق شناخته میشه. اون در سه سال گذشته در سه فیلم بسیار موفق ” Gangnam Blues” و “Memoir of a Murdere” و “The Great Battle” بازی کرده.

سولهیون

13-  سون نا اون

تعدادی از اعضای گروه Apink، مثل جونگ اون جی که قبلاً بهش اشاره شد در کنار فعالیتشون در گروه به حرفه بازیگری هم رو آوردن. سون نا اون فعالیت بازیگری خودش رو در سال 2012 شروع کرد، ولی بیشتر به خاطر نقش هاش در سریال های “دوباره بیست سالگی” و “سیندرلا و چهار شوالیه” مورد توجه قرار گرفت. اون اخیراَ در فیلم ترسناک “Woman’s Wail” نقش اصلی رو ایفا کرده.

سون نا اون

14-  کیم جه کیونگ

کیم جه جونگ عضو کلیدی گروه Rainbow ، فعالیت بازیگری خودش رو بعد از منحل شدن این گروه در سال 2016 شروع کرد. با اینکه اون از سال 2012 کم و بیش بازی می کرد، تنها در سال 2018 دو نقش در سریال های “زندگی در مریخ” و “بابای بد” گرفته است.

کیم جه کیونگ

شما دوست دارین کدوم آیدل تو حرفه بازیگری کار خودش رو شروع کنه؟

Please ورود to comment
avatar
1 موضوعات دیدگاه
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کنندگان
 
پربازخوردترین دیدگاه
پرطرفدارترین موضوع
1 نویسنده دیدگاه
azy نویسنده دیدگاه اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
azy
مهمان
azy

من دوست دارم کیوری از گروه منحل شده t-ara بازیگری قوی شروع کنه همچنین جیون بازی خوبی سریال خوب شروع کنه