بازیگران مرد کره ای

سریال هایی که باعث موفقیت بزرگ بازیگرهای مردشون شدند!

تنها چیزی که برای یک بازیگر مرد لازمه تا تبدیل به یک ستاره کره ای معروف بشه و موقعیتش رو در صنعت کره تثبیت کنه یک نقش محشر و معرکه ست. خیلی از بازیگرهای مرد قبل از اینکه نقش های مهم خودشون رو در سریال ها بازی کنند بهشون بی توجهی میشده و چند سال تقلا کردند. اینجا اسم اون کسایی که سخت تلاش کردند تا اسم و رسمی برای خودشون بسازن (و سعی می کنند به تلاششون ادامه بدن) اومده. در ادامه، لیست سریال هایی که بازیگرهای مرد رو بالا برد و در مرکز توجه قرار داد، چک کنین.

1- هیون بین در ” اسم من کیم سامسونه”

هیون بین نقش هیون جین هون جذاب رو در سریال موفق ” اسم من کیم سامسونه “ بازی می کرد. در این سریال،  غرور و تکبر شخصیت اون کاملاً با اینکه اون چطور شخصیت اصلی زن رو ( با بازی کیم سون آه) عاشق و شیفته خودش می کنه، در تضاد بود. این نقش که موفقیت بزرگی برای هیون بین بود موفقیت بلند مدتی رو در بازیگری برای اون به ارمغان آورد که همچنان داره به رشد خودش ادامه میده.

هیون بین

2- یون شی یون در “پادشاه نانوا، کیم تاک گو”

بازی یون شی یون در نقش کیم تاک گو در سریالی که در مورد نانوایی مشتاق و کوشا بود که تقلا می کرد تا در کره بهترین باشه در واقع مثل بردن لاتاری برای اون بود. اون تونست با سریالی که استقبال خیلی خوبی ازش شد و ریتینگ بالایی هم به دست آورد، دل بیننده ها رو به دست بیاره. با اینکه یون شی یون همچنان به قبول کردن نقش های باورنکردنی که واقعا جلوه گر توانایی های اون در بازیگری هست ادامه میده، هنوز خیلی ها اون رو به عنوان کیم تام گو می شناسن.

3- وون بین در “پاییز در قلب من”

وون بین برای اولین بار با حضور خوبش در نقش پسر همسایه در سریال ” Propose”  به طرز باورنکردنی ای مورد توجه بیننده ها قرار گرفت، ولی اون با بازی در نقش دوم سریال “پاییز در قلب من” تونست موقعیتش رو در این صنعت محکم کنه. شخصیت اون، هان ته سوک، یک آدم پولدار معمولی بود که سعی می کرد قلب بازیگر زن فقیر سریال (سونگ هه کیو) رو به دست بیاره، ولی اون این نقش رو اینقدر خوب بازی کرد که یکی از قابل توجه ترین نقش های دوم در تاریخ سریال های کره ای شده!

با اینکه اون خیلی در این صنعت (فیلم و سریال) فعال نیست، داره به کارش به عنوان مدل ادامه میده و آگهی های تجاری هم انجام میده. ما (مشتاقانه) منتظر بازگشت اون به قاب کوچک تلویزیون هستیم.

وون بین

4- لی مین هو در “پسران برتر از گل”

چطور می تونیم لی مین هو رو د نقش گو جون پیو در “پسران برتر از گل” فراموش کنیم؟ موهای فرفری و تیپ تجملاتی اون به عنوان یکی از ظاهرهای فراموش نشدنی تاریخ سریال های کره ای ثبت خواهد شد. از اونجایی که این نقش اولین نقش اصلی لی مین هو بوده، باید حسابی تلاش می کرد تا تاثیری رو در این صنعت بذاره، و همین باعث پیشرفت سریع و نسبتاً راحت اون در حرفه بازیگری شد.

لی مین هو

5- جو این سانگ در “چه اتفاقی در بالی افتاد”

انگار همین دیروز بود که جو این سانگ رو در نقش کانگ این ووک در ملودرام تراژدیک “چه اتفاقی در بالی افتاد” دیدیم.  اون در این تراژدی نقش خودش و عشق یک طرفه اش رو به تصویر کشیده بود بنابراین تعجبی نداره که چرا کانگ این ووک نقشی بوده که باعث موفقیت این بازیگر شد!

جو این سانگ

6- سو جی ساب در “متاسفم، دوستت دارم”

یکی دیگه از بازیگرهایی که جای پای خودش رو در این صنعت با سریال ” چه اتفاقی در بالی افتاد” محکم کرد سو جی ساب هست. رفتار آروم و خونسردانه اون نظر بیننده ها رو به خودش جلب کرد، و این تصویریه که هنوز نتونسته به همش بزنه ! با اینکه اون با سریال “چه اتفاقی دربالی افتاد” محبوبیت زیادی رو به دست آورد، نقش اون به عنوان چا مو هیوک در سریال “متاسفم دوستت دارم” بود که واقعا قلب بیننده ها رو به دست آورد. شخصیت اون به عنوان یک آدم سرسخت و پسر بدی که سعی داشت مادرش رو پیدا کنه یک داستان و نقش فراموش نشدنیه!

سو جی ساب

7- سونگ سونگ هون در “پاییز در قلب من”

این سریال به خاطر داستان غم انگیزش و بازیگرانی جذاب (سونگ سونگ هون، وون بین و سونگ هه کیو) تاثیر زیادی روی همه کره ای ها داشته. سونگ سونگ هون قبلاٌ به خاطر وجهه کمدیش در سریال کمدی “سه پسر و سه دختر” شناخته شده بود،  برای همین این واقعیت که اون می تونه جلوه گر وجهه جدی خودش باشه واقعاٌ باعث شد به عنوان یک بازیگر به اون توجه بشه.

سونگ سونگ هون

8- پارک سو جون در “عشق جادوگر”

پارک سو جون تونست خیلی سریع و با دلیل خوبی پله های ترقی رو طی کنه. اون تونسته به اندازه کافی توجه افراد رو برای اینکه بتونن با اعتماد فیلنامه ای که اون قبول کرده رو بهش بسپرن، به دست بیاره، که تقریباً موفقیت اون رو در نقش هایی که انتخاب می کنه تضمین می کنه. اون کارش رو با نقش های کوچک شروع کرد، ولی قابل توجه ترین نقشش، نقش یون دونگ ها جوان و جذاب در کنار اوم جونگ هوا در سریال کمدی-رمانتیک “عشق جادوگر” بود.

پارک سو جون

9- سو این گوک در ” پاسخ به 1997″

اولین حضور سو این گوک در صنعت سرگرمی کره بعد کسب مقام اول در فصل اول برنامه “Superstar K” بوده. ولی به خاطر نقشش به عنوان یون یون جه در سریال “پاسخ به 1997”، تونست به مردم کره نشون بده که چیزی بیشتر از یک خواننده ست. اون تونست خیلی از بازیگرهای دیگه رو شکست بده، با توجه به اینکه این اولین بارش بود که نقش اصلی بازی می کرد.

سو این گوک

10- پارک بوگوم در ” پاسخ به 1988″

تصور اینکه کسِ دیگه ای به غیر پارک بوگوم نقش نابغه بادوک چویی تک رو بازی می کرد سخته. شخصیت ساده و معصوم اون دل بیننده ها رو به دست آورد همونطور که اون دل شخصیت اصلی زن، سونگ دوک سون (با بازی هری از  Girl’s Day) به دست آورد. از اون موقع به بعد اون چندین نقش اصلی بازی کرد و موقعیتش رو تضمین کرد چون  یکی از بازیگرهاییه که خیلی ها چشمشون دنبالشه.

پارک بوگوم

11- کیم وو بین در “وارثان”

با اینکه اون در این سریال  نقش اصلی مرد نبود، نقش کیم وو بین در “وارثان” به عنوان چویی یونگ دوی سرد و بی ادب کاملاً مناسب اون بود. این اولین نقش اون بود که در مرکز توجه قرارش داد و باعث شد طرفدارهای زیادی به دست بیاره. توانایی اون در یک عوضی به تمام معنا بودن و در حین حال کنترل اینکه مردم بتونن باهاش همدردی کنن بیانگر مهارت های اون به عنوان یک بازیگره. از اون به بعد اون در چندین فیلم و سریال کره ای بازی کرد، و طرفدارها در حال حاضر منتظر بازگشت اون به دنیای سریال هستن!

کیم وو بین

12- گونگ یو در “کافه پرنس”

انگار همین دیروز بود که داشتیم گونگ یو رو در نقش چویی هان گیول جذاب و پولدار در “کافه پرنس” می دیدیم. این سریال در زمان خودش موفقیت بزرگی کسب کرد و حتی هنوزم به عنوان یکی از بهترین ها ازش یاد میشه، از اونجایی که پر از سکانس های خاطره انگیزه. از اون به بعد، گونگ یو تونسته جایگاه خودش رو در صنعت سرگرمی کره حفظ کنه و واقعاٌ همه نقش هاش رو به خوبی ایفا کرده.

گونگ یو

13- لی جونگ سوک در “مدرسه 2013”

واقعاً سخته که بخوایم بگیم کدوم نقش لی جونگ سوک موقعیت اون رو در این صنعت محکم کرده چون اون نقش های زیادی داره که به نظر میرسه موفقیت بزرگی برای اون بودن. از هان ته سون ترانه سرای بدعنق سریال “باغ مخفی” گرفته تا گو نام سون، دانش آموز دبیرستانی سریال “مدرسه 2013”، و پارک سو ها دانش آموزی که در سریال “می تونم صداتو بشنوم” ذهن آدم ها رو می خوند _ کلی از نقش هایی که اون تا به حال بازی کرده موفق بودن. هر چند، نقش لی جونگ سوک در سریال “مدرسه 2013” واقعاٌ اون نقشیه که برای اون عنوان یک بازیگر مورد توجه در دنیای سریال ها رو به ارمغان آورد. روح زجر کشیده اون در این سریال خیلی باورپذیر بود و واقعاً توانایی های بازیگری اون رو به نمایش گذاشت.

لی جونگ سوک

14- سونگ جونگ کی در “مرد بیگناه”

قبل اینکه سونگ جونگ کی نقش کاپیتان یو شی جین معروف رو در سریال “نسل خورشید” بازی کنه، نقش کانگ مارو رو در ملودرام موفق “مرد بیگناه” بازی کرد. ظاهر معصوم و ظریف اون کاملاً با تاریکی و ویژگی دختر باز بودن مارو در تضاد بود، که نشون میده سونگ جونگ کی یک بازیگر همه فن حریفه!

سونگ جونگ کی

15- کیم سو هیون در سریال ” بلندپرواز باش”

قبل اینکه کیم سو هیون نقش آدم فضایی دو مین جون رو در سریال بسیار موفق “تو که از ستاره ها اومدی” بازی کنه، شروع ساده و بی آلایش اون به عنوان سونگ سام دونگ، پسر روستایی ساده ای که یک نابغه موسیقی بود در سریال “بلند پرواز باش” بود. حضور کیم سو هیون در کنار سوزی موفقیت بزرگی در صنعت سریال های کره ای شد. در کنار ظاهر خوبش، اون مردم رو با صدای خوبش در خوندن تحت تاثیر قرار داد، به ویژه اینکه اون یک آیدل هم نیست. همینطور شخصیت اون به همراه شخصیت اصلی زن سریال، گو هه می (سوزی) رابطه گرمی داشتن که خیلی ها دلشون می خواست این رابطه واقعی باشه!

کیم سو هیون

16- جی چانگ ووک در “هیلر”

جی چانگ ووک در نقش سو جونگ هوی رویایی در “هیلر” فراموش نشدنیه. جونگ هوی سرسخت، عاشق و خوش قیافه نقش فوق العاده ای رو برای جی چانگ ووک ساخته بود و تنها چیزی که اون لازم داشت این بود که تو این صنعت در مسیر درستی هلش بدن!

جی چانگ ووک

17- یو آه این در “رسوایی سونگ کیون کوان”

یو آه این رو میشه به عنوان یکی از بهترین بازیگرها در این صنعت به شمار آورد، با اینکه اون همیشه نقش های اصلی رو بازی نکرده. یو آه این به عنوان مون جه شین در سریال“رسوایی سونگ کیون کوان” مطمئناً اولین قدم محکم در حرفه بازیگری بود. اون تونست وجهه پسر بد جه شین رو رو به خوبی نشون بده، و ببیننده ها رو با مهارت هاش تحت تاثیر قرار بده. به علاوه برومنس اون با شخصیت سونگ جونگ کی دل خیلی ها رو بُرد.

یو آه این

18- پارک هه جین در ” تو که از ستاره ها اومدی”

پارک هه جین تاثیر بزرگ خودش رو در این صنعت با بازی کنار لی بو یونگ در سریال خانوادگی، “دختر من سو یونگ” گذاشت، ولی چیزی که  واقعاً باعث پیشرفت سریع اون در این حرفه شد نقش لی وی کیونگ در سریال “تو که از ستاره ها اومدی “ بود. این سریال موفق باعث شد که این بازیگر در مدت کوتاهی بعد پخش این سریال اولین نقش اصلی خودش رو بازی کنه.

پارک هه جین

20- کوان سانگ وو در “پلکانی به بهشت”

خیلی سخته که به بهترین سریال های کره ای اشاره کنیم بدون اینکه اسمی از کوان سانگ وو ببریم. نقش اون به عنوان یک رئیس پولدار به نام چا سونگ جو در ملودرام “پلکانی به بهشت”، اولین سریال خیلی از طرفدارهای کره ای بوده. داستان یک عشق غم انگیز که به یکی از فراموش نشدنی ترین نقش های کوان سانگ وو در آثار سریالی اون تبدیل شد.

کوان سانگ وو

Please ورود to comment
avatar
  اشتراک  
اطلاع از