بهترین سریال های کره ای

پانزده سریال کره ای طلایی که همیشه ارزش دوباره دیدن دارند

به عنوان طرفدار پر و پا قرص سریال های کره ای، سریال های زیادی هست که بیشتر از یک بار دیده ام. فاکتورهای زیادی نقش دارند در این که بیننده بخواهد یک سریال را بیش از یک بار ببنید. اکثر مواقع، این امر دو علت اصلی دارد: دو شخصیت اصلی سریال و فضای بینشان و مورد دیگر میزان جذابیت داستان. حتی وقتی برای بار دوم سریال های زیر را می دیدم، برایم جذابیت داشت؛ با این که آخر داستان را می دانستم. در زیر پانزده سریالی را که به نظرم ارزش دوباره دیدن دارند، آورده ام:

1) (Secret Garden (2010

این کارِ کلاسیک کیم اون سوک ( نویسنده ی سریال ) با بازی ها جی وون و هیون بین داستان دو فرد کاملاً متفاوت است که عاشق یک‌دیگر می‌شوند. کیم جو وون  ( با بازی هیون بین )  که رییس یک شرکت بزرگ می‌باشد، شخصیت سرد و بی روحی دارد، اما بعد از مدتی شدیداً عاشق دختر بدل‌کاری با استایل پسرانه به نام گیل را ایم ( با بازی ها جی وون ) می گردد.

با این که از زمان پخش سریال حدود ده سال می گذرد، هم‌چنان تو دل برو است. فضای بین کاراکترهای اصلی، را ایم و جو وون باعث می‌شود به عشق اعتقاد پیدا کنید. ماجراهای این دو واقعگرایانه و ملموس است. جو وون می داند فشار خانواده اش کارش را برای بودن با را ایم سخت می کند، اما کماکان به دنبال عشقش می رود. حرکات و سکنات عاشقانه ی جو وون که در نهایت باعث جذب را ایم می شود، چنان دوست داشتنی هستند که اگر بارها آن را ببینید، خسته نمی شوید.

باغ مخفی

2) (Healer (2014

جی چانگ ووک در این کار نقش ضد قهرمانِ سو جونگ هو را بازی می کند؛ کسی که شب ها با انجام ماموریت به جمع کردن پول می پردازد. هدف او از چنین کارهایی این است که باقی زندگی اش را در نقطه ی دوری از جهان بگذراند، تا این که یک روز، عاشق چه یونگ شین ( با بازی پارک مین یونگ ) می شود. هیلر از آن دسته سریال های اکشنی می باشد که هرگز برایتان خسته کننده نخواهد شد؛ علت اصلی اش، تعادل معقولی است که بین صحنه های خشن اکشن و صحنه های گرم و پرطراوت عاشقانه وجود دارد. به علاوه، تماشای بازی جی چانگ ووک در بیست قسمت خود یک پوئن مثبت محسوب می گردد؛ با این قضیه که مشکلی ندارید، نه؟

هیلر

3) (2016) Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

نکته ای در مورد کیم بوک جو  ( با بازی لی سونگ کیونگ ) وجود دارد که دل بریدن از این سریال را سخت می کند. بله، او یک وزنه بردار است، اما با شخصیتش شدیداً ارتباط برقرار می کنید. ماجراهای وی از جمله عاشق شدن برای اولین بار، دل شکسته شدن، فشار مدرسه، خانواده و دوستان همگی داستان را بسیار جذاب کرده اند. من مخصوصاً این نکته را تحسین می کنم که نقش اول زن ما با سایر نقش های اول زن مرسوم در کره تفاوت دارد. او لباس های خاص از جمله پلیور، شلوار نواری و کت و شلوار می پوشد؛ با این حال در هیئت یک قهرمان باعث شده است تعداد زیادی از بینندگان به وی احترام بگذارند و عاشقش شوند.

کیم بوک جو

4) (Reply 1997 (2012

این سریال که مربوط به زمان گذشته است و سو این گوک و جونگ اون جی در آن بازی کرده اند ، حس و حال نوستالژیکی دارد که ارزش دوباره دیدن به آن داده است. داستان مربوط به دهه ی نود می باشد، که احتمالأ برای عده ای ناملموس به نظر برسد، اما کاراکتر سونگ شی وون ( با بازی جونگ اون جی ) کاملاً قابل درک است، به ویژه برای آن دسته از دخترانی که شدیداً طرفدار گروه های کی پاپ هستند. سونگ شی وون هوادار پر و پا قرص H.O.T است اما به انضمام این مورد، مانند سایر دختران معمولی موارد مختلفی مثل عشق اول، مرگ عزیزان و دوستی های واقعی را تجربه می کند که هرگز کهنه نمی شود؛ هم چنین باید ذکر کنم که هم خوانی سو این گوک و جونگ اون جی برای او اس تی سریال بسیار دل چسب بوده، بارها قابل شنیدن و تحسین است.

ریپلای 1997

5) (2004) Full House

فول هاوس با بازی سونگ هه کیو و رِین، داستان دو فرد کاملاً متفاوت است که بر حسب اتفاق با یک دیگر هم اتاقی می شوند. علی‌رغم نفرت شدید این دو از هم در ابتدا، کم کم رابطه شان به تلفیقی از عشق و نفرت تغییر می یابد و در نهایت عاشق هم می شوند. این کار سریال جذابی است که در آن سونگ هه کیو و رِین و حال و هوای بینشان را، زمانی که بسیار جوان بودند، می بینید. فول هاوس لحظات خنده دار و دل نشین زیادی دارد که حتی اکنون هم دیدنشان خسته کننده نیست. می توان گفت تمام مخاطبان سریال های کره ای این کار کلاسیک را باید بینند!

فول هاوس

6) (2015) She Was Pretty

دیدن هوانگ جون اوم به عنوان کیم هه جین، با موهای فرفری و صورت پر از لک که نمایانگر چهره ای قابل اعتمادتر از این بازیگر است، کار را جذاب و جذاب تر می کند؛ حال وقتی پارک سو جون را هم به عنوان نقش اول مرد داشته باشیم، طبیعتاً از تماشای آن خسته نخواهید شد. علاوه بر موارد گفته شده، رابطه ی دوستانه ی عمیقی بین کاراکتر هوانگ جونگ اوم ( کیم هه جین ) و مین ها آری ( با بازی گو جون هی ) وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

او زیبا بود

7) (2016) Descendants of the Sun

قابل انکار نیست که این سریال با بازی سونگ جونگ کی و سونگ هه کیو را می توان بارها و بارها دید. در محیط ساختگی شهر اوروک، داستان عاشقانه و درجه یکی روایت می شود که در آن دو عاشق در مسیر رسیدن به هم با موانع زیادی دست و پنجه نرم می کنند. سریال پر از اتفاقات و صحنه هایی است که دل بریدن از آن را سخت و برعکس، دوباره دیدنش را آسان می کند! مزیت دیگر آن رابطه ی خالصی است که بین زوج سونگ – سونگ، یعنی نقش های اصلی سریال وجود دارد.

سونگ جونگ کی و سون هه کیو

8) (2013) Heirs

اگرچه شاید داستان عاشقانه ی بین کیم تان ( با بازی لی مین هو ) و چا اون سانگ ( با بازی پارک شین هه ) باب میل همه نباشد، روابط سایر نقش ها سبب شده است این سریال ارزش دوباره دیدن داشته باشد. وقتی کریستال جونگ از گروه (f(x ، کانگ مین هیوک از گروه CNBLUE ، کانگ ها نول، پارک هیونگ شیک، کیم جی وون و کیم وو بین دور هم جمع می شوند، یعنی با یک کار پر ستاره طرفیم که حتی اگر قسمت های آن را پشت سر هم ببینیم، خسته نمی شویم؛ مخصوصاً وقتی می بینیم این بازیگرانِ تازه کار آن موقع، اکنون چه خوب خود را در دل این حرفه جای داده اند!

وارثان

9) (2014) It’s Okay, That’s Love

بازی بازیگران کهنه کاری هم چون جو این سونگ و گونگ هیو جین ارزش فراوانی به کار داده است. جو این سونگ نقش جانگ جا یول، نویسنده ی مرموزی را بازی می کند که خاطره ی بدی از دوران کودکی دارد. او با روان پزشکی پرروحیه و مصمم به نام جی هه سو (با بازی گونگ هه جین) آشنا می گردد. این دو عاشق هم می شوند و با هم به حل مشکلات یک دیگر می پردازند. این سریال به خوبی مسئله ی بیماری ذهنی را روشن می نماید. بازی جو این سونگ و سایران بازیگران کارکشته، مخاطب را مجاب می کند بارها به تماشای آن بنشیند. پیام ارزشمندی در سریال وجود دارد که هرگز کهنه نشده، باید نشر داده شود؛ هم چنین، برای شما طرفداران EXO، بازی  D.O می تواند نکته ی بسیار جالبی باشد.

مشکلی نیست، این عشقه

10) (2007) Coffee Prince

“زنی که ظاهر مردانه دارد” در بسیاری از سریال های کره ای دیده می شود اما این مورد واقعاً چیز دیگری است؛ به طوری که بعد از گذشت سال ها هم چنان مورد تمجید قرار می گیرد. چوی هان کیول (با بازی گونگ یو) ، صاحب کافی شاپ و گو اون چان (با بازی یو اون هه) دختر پسرنمایی است که پیش خدمت می باشد. رابطه ی این دو منجر به ماجراهایی می شود که نظیر آن را در سایر سریال های کره ای پیدا نمی کنید. عشق و محیط ترسیم شده بین آن ها به قدری ملموس است که هر چقدر هم سریال را ببینید، درگیر حس عاشقانه می شوید.

کافه پرنس

11) (2015) Kill Me Heal Me

در “بکش خلاصم کن”، جی سونگ و هوانگ جونگ اوم به ترتیب نقش های چا دو هیون و او ری جین را بازی کرده اند. این ملودرام در مورد مردی با اختلال چند شخصیتی است که عاشق یک روان پزشک می شود. یکی از دلایل اصلی این که سریال را می توان بارها دید، بازی باورنکردنی جی سونگ می باشد. وی توانسته است چندین شخصیت متفاوت را بی هیچ نقصی به تصویر بکشد.

چطور می شود یونا را از یاد برد؟

بکش خلاصم کن - یونا

یا شین سه گی جذاب را؟

بکش خلاصم کن- شین سه گی

12) (2011) The Greatest Love

با دو دلیل محکم می توان گفت که “بزرگ ترین عشق” ارزش دوباره دیدن دارد. دلیل اول کاراکتر مرموز و در عین حال کاریزماتیک چا سونگ وون و دیالوگ های خاص او است. وی محیط سریال را دل پذیر و جذاب کرده است.

بزرگ ترین عشق

دلیل دوم، نقش مکمل مرد بوده که یکی از به یاد ماندنی ترین نقش های دوم مرد را در تاریخ سریال های کره ای ارائه نموده است؛ یعنی یون پیل جو  (با بازی یون که سانگ) ، پزشک متخصص گیاهان دارویی که عاشق گو عه جونگِ (با بازی گونگ هیو جین) ساده و دست و پا چلفتی می شود. این که یون پیل جو به گو عه جونگ علاقه دارد و علی رغم موقعیت خود می خواهد با او باشد، از نکات دوست داشتنی سریال است.

بزرگ ترین عشق-یون که سانگ

13) (2016) Scarlet Heart: Goryeo

“تو آدم منی، مال منی” * وانگ سو (لی جونگی) *

عاشقان ماه

عشق نافرجام وانگ سو و هه سو در این سریال غم انگیز تاریخی، مخاطبان زیادی را جذب کرد. این سریال لحظه های شاد زیادی نداشته، اما نه فقط به خاطر عشق شدید بین دو نقش اصلی، بلکه به دلیل بازی خوب نقش های مکمل هم ارزش دوباره دیدن دارد. این بازیگران با بازیِ نسبتاً حماسی خود، صحنه های چشم نواز زیادی خلق کرده اند که هر کسی خوشش می آید.

بازیگران عاشقان ماه

14) (2000) Autumn In My Heart

“پاییز در قلبم” از آن دسته سریال های کلاسیکی بوده که به خاطر فیلم‌ نامه ی غم انگیز و بازی های خوب، در طول زمان محبوییت خود را حفظ کرده است. این کار با بازی سونگ سونگ هون، سونگ هه کیو و وون بین چنان غم انگیز می باشد که برای مدتی شما را در شوک فرو می برد. هنوز هم بعضی از دیالوگ های این سریال نقل می شود. پاییز در قلبم سکوی پرتابی برای سه تن از ستارگان جدید هالیو بود.

پاییز در قلبم

15) (2013) My Love From the Star

سریال “عشقم اهل ستاره هاست” توانست کل آسیا را تحت تاثیر قرار دهد. کیم سو هیون در هیئت دو مین جون ظاهر شده است؛ یک موجود فضایی با روحیات سرد که نهایتاً به چون سونگ یی (با بازی جون جی هیون)، بازیگری خودپسند و بداخلاق علاقه مند می شود. خود این دو نقش اصلی به تنهایی برای دوباره دیدن سریال کافی هستند؛ حال وقتی داستان جذاب پارک جی ایون (نویسنده ی کار) هم اضافه شود، یعنی سریالی داریم که هرگز تازگی خود را از دست نمی دهد. اگر می خواهید یکی از سریال های کره ای را به خانواده و دستان معرفی نمایید، حتماً روی “عشقم اهل ستاره هاست” حساب کنید.

عشقم اهل ستاره هاست

Please ورود to comment
avatar
3 موضوعات دیدگاه
2 پاسخ های موضوع
1 دنبال کنندگان
 
پربازخوردترین دیدگاه
پرطرفدارترین موضوع
4 نویسنده دیدگاه
frs.rainbowzahraیاسreza2000 نویسنده دیدگاه اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
zahra
مهمان
zahra

پس گوبلین چی؟

یاس
مهمان
یاس

من عاشق پری وزنه برداری کیم بوک جو هستم و تنها سریالیه که بیش از یک بار دیدمش

reza2000
مهمان
reza2000

گونگ هیو جین همیشه ارزش دوباره دیدن رو داره