سریال های برگرفته از وبتون و مانهوا

ده سریال کره ای برگرفته از داستان های وبتون و مانهوا

برای سریال های کره ای مورد علاقه مون چند تا احتمال میشه در نظر گرفت: یا بر اساس ماجراهای واقعی ساخته شدن، یا از فیلم ها و نمایش های بین المللی الهام گرفته شدن، یا ساخته ی یه ذهن بزرگن و یا اقتباسی هستن از وبتون ها، مانهواها ی کره ای و مانگاهای ژاپنی. چند تا از این سریال هایی که تو دسته ی آخر قرار می گیرن و مثل کارهای اورجینالشون قشنگ هستن رو با هم مرور می کنیم؛ تماشای این سریال های عالی رو از دست ندید :

1) The Man Living In Our House

برگرفته از وبتونی به اسم A Stranger In My House از یو هیون سوک.

مردی که تو خونه مون زندگی می کنه یه سریال خنده دار و  در هم بر همه که داستان هونگ نا ری ( با بازی سو ئه) رو نشون میده؛ هونگ نا ری یه مهمان دار موفق هواپیماست که دوست پسرش با یکی از همکاراش بهش خیانت می کنن و بعد از این ماجرا پیش خانواده ی خودش برمی گرده. اون کلی تعجب می کنه وقتی می بینه یه پسر غریبه ی خوش قیافه تو خونه ی قدیمیشون زندگی می کنه و مغازه ی دامپلینگ مامانشو اداره می کنه و تعجبش بیشتر میشه وقتی میفهمه این پسر در واقع پدرخوانده اشه که با مادرش، که چند سال پیش فوت کرده، ازدواج کرده بوده! تنش زیادی بین این دو تا به وجود میاد، مخصوصاً موقعایی که نا ری تلاش می کنه به یه پسر جوون تر که اصرار داره نقش پدرانه داشته باشه، احترام بذاره. طبیعتاً حال و هوای بینشون هم چیز عجیب غریبی از آب درمیاد. درست مثل سریال، وبتون هم کلی خنده داره و سو ئه به طرز فوق العاده ای تونسته شخصیت نا ری رو دوست داشتنی نشون بده: اون رک و راست حرفشو می زنه و با کسی تعارف نداره، بعضی موقعا هم بدعنق میشه ولی با همه ی اینا عاقل و بالغه. اون با مسائل زیادی مثل نبود مادرش، خیانت دوست پسر و همکارش و اومدن یه غریبه به زندگیش دست و پنجه نرم می کنه و عوض این که قربانیِ این سختی ها بشه، با قدرت از پسشون برمیاد.

در ادامه ی سریال، نا ری سعی می کنه به همه ثابت کنه که این غریبه شوهر قانونی مادر مرحومش نیست و یه کلاه‌برداره، ولی کم کم تحت تاثیر این مرد قرار می گیره و یه رابطه ی عاشقانه بینشون شکل می گیره.

غریبه ای در خانه ی ما

2) Cheese In The Trap

این سریال داستان هونگ سول (با بازی کیم گو اون) رو روایت می کنه؛ دانش آموز سخت کوشی که با اون روی پسر محبوب دانشکده (با بازی پارک هه جین) آشنا میشه. ظاهراً این پسر از این که سول تونسته به باطنش پی ببره تحت تاثیر قرار می گیره و کم کم بهش علاقه مند میشه و این باعث میشه ترس سول نسبت به پسره بریزه.

ممکنه خیلیا موافق حضور “پنیر در تله” تو این لیست نباشن و منطقی هم هست. واسه خیلیا پایان سریال ناامید کننده بود و بعضی از خط های داستان، یا بهتره بگم، تمرکز بعضی از خط های داستان رو بقیه ی شخصیت ها با وبتون اورجینال فرق می کنه. نکته ی مهم اینه که موقع ساخت سریال، وبتون مورد نظر هنوز کامل نشده بوده؛ به خاطر همین نویسنده های سریال تصمیم گرفتن ایده های خودشونو اضافه کنن؛ اما این ایده ها و مسیر جدید داستان بعضی از بیننده ها رو عصبانی و بعضی دیگه رو سر در گم کرد. آخر سریال به قدری جای بحث داشت که از نو یه فیلم ساختن به این امید که پایانش راضی کننده باشه. البته این فیلم به اندازه ی سریال و وبتون نتونست حق مطلبو ادا کنه. به هر حال طبیعیه که تو اون مدت کمِ فیلم نمیشد سناریو و کاراکترهایی ارائه کرد که بیننده ها رو درگیر داستان و پایانش کنه؛ در واقع بیشتر یه جور مکمل بوده واسه سریال تا این که بخوایم بهش به چشم یه پروژه ی مستقل نگاه کنیم.

سریال پنیر در تله، علی رغم نقاط ضعفش، جنبه های تصویری زیبایی ایجاد کرده که به خوبی با وبتون مطابقت می کنه. طراحی و لباسای کاراکتر اصلی حرف نداره؛ بازی ها هم خیلی قشنگ بوده. در مجموع، درسته پایان خوبی نداره ولی کار خیلی جذابیه که ارزش دیدن داره.

پنیر در تله

3) Flower Boy Next Door

برگرفته از وبتونی با همین اسم، اثر هیون سوک یو.

گل پسر همسایه در مورد دختر درون گرایی به اسم کو دوک میه (با بازی پارک شین هه) که بعد از یه تجربه ی بد از مدرسه، خودش رو از عالم و آدم مخفی کرده. اون خودشو تو خونه ی کوچیکش حبس کرده و سرشو با کتاباش گرم می کنه و هر از گاهی پسر همسایه رو از پنجره اش دزدکی می بینه (البته با کمک یه دوربین) . اون که به دنیای کوچیکش عادت کرده بود، با اومدن انریکه (با بازی یون شی یون) که یه سازنده ی بازی های کامپیوتریه و شخصیت جذاب و کودکانه ای داره، از چاردیواری امنش میاد بیرون و درگیر روابط اجتماعی آپارتمانشون میشه. یکی از دو تا مردی که همسایه ش هستن، مرد قلدریه که از زمانای قدیم میشناسن همو و از قضا عاشق کو دوک میه و اون یکی، که دوک می عاشقشه، به نظر میاد یکی دیگه رو دوست داره؛ حداقل از راه دور که این طور به نظر میاد.

سریال تونسته به خوبی آپارتمان دوک می و ضعفش تو روابط اجتماعی رو بازسازی کنه. رنگ بندی ها هم خیلی مطابقه؛ البته به نظر میاد خیلی از شخصیت ها با وبتون اصلی متفاوت باشن. پارک شین هه نقششو عالی بازی کرده، ولی نسبت به شخصیت دمدمی مزاج وبتون، آروم تر و باوقارتر ترسیم شده. سریال بعضی مواقع خیلی آروم و بعضی مواقع خیلی هیجان انگیز میشه؛ به علاوه شخصیت های فرعی خنده داری هم داره که حرف ندارن.

گل پسر همسایه

4) Boys Over Flowers

بر اساس مانگایی ژاپنی اثر یوکو کامیو.

این سریال کار کلاسیکیه که به سرعت آثار زیادی تو کره ازش ساخته شدن؛ دلیل این حجم از دنباله روی اینه که هم هیجان داره و هم صحنه های خنده دارش بی نظیره. سریال در مورد جان دی ( با بازی کو هه سون) هست که به یه مدرسه ی رده بالا راه پیدا می کنه و تو این مدرسه دانش آموزای پول‌دار و باهوش تحصیل می کنن. جان دی هم نه خیلی باهوشه و نه پول‌دار؛ در واقع ماجرا به این شکله که جان دی جون یکی از دانش آموزا رو که میخواست خودکشی کنه نجات میده و از این طریق مجوز تحصیل تو اون مدرسه رو می گیره؛ البته خودش تمایل زیادی به اون مدرسه نداشت، ولی برنامه ی حساب شده ی شنا تو اون مدرسه وسوسه ش می کنه و از طرفی خانواده اش هم بهش اصرار می کنن.

بعد از مدت کوتاهی جان دی می فهمه گروه F4 علت اقدام به خودکشیِ اون پسر بودن؛ این گروه از چهار تا پسر تشکیل شده که خیلی مغرور و از خود راضی هستن و تیپ و مدل موی مسخره ای دارن (که احتمالاً  تو زمان خودش جذاب به نظر می رسیده). اونا یه مشت آقازاده ی زورگو و خودخواهن که با هم کلاسی هاشون بد رفتاری می کنن و خیلی هم نچسبن؛ ولی خب چهره ی دوست داشتنی ای دارن و جان دی در طول داستان با ویژگی های خوبشون آشنا میشه، البته بعد از این که شجاعت و پایداریشو به نمایش میذاره و با وجود زورگویی هاشون مدرسه رو ترک نمی کنه. سریال (همون طور که گفته شد) با اقدام یکی از دانش آموزا به خودکشی شروع میشه. این دانش آموز، پسریه که یه گروه کوچیک از دانش آموزا کل مدرسه رو علیه ش بسیج کرده ن و باعث شده ن طاقتش طاق بشه و دست به خودکشی بزنه… اما این گروه دانش آموزا در طول کار تبدیل میشن به شخصیت های رمانتیک؛ حالا این شمایید که باید قضاوت کنید این سریال یه کار موندگاره یا فقط برای یه سری جوون احساسی گزینه ی خوبیه.

در هر صورت، کو هه سون شخصیت دوست داشتنی و جالبی داره و خیلی هم شجاعه. از مانگای مورد نظر در سطح آسیا سریال ها و انیمیشن های زیادی ساخته شده و هنوزم که هنوزه محبوبیت زیادی داره.

پسران برتر از گل

5) Full House

برگرفته از مانهوای کره ای با همین اسم اثر وون سو یون.

فول هاوس یه رمانتیک-کمدی با بازی سونگ هه کیو و رِین و محصول سال 2004 هست که بعد از این مدت هنوز دیدنش لذت بخشه. فرض کنید اون روزها این بازیگرای بزرگ، تازه تو اوایل راهشون بودن و تو دنیای سریال چهره های نسبتاً جدیدی محسوب می شدن؛ ولی بازیشون تو این کار اون قدر عالی بود که همون موقع هم، به اندازه ی الانشون، مورد احترام قرار گرفتن.

سونگ هه کیو نقش جی اون هان رو بازی می کنه؛ یه نویسنده ی پرکار که تو یه خونه ی بزرگ زندگی می کنه؛ این خونه رو پدرش بعد از فوتش براش به یادگار گذاشته بود. عنوان Full House هم به همین خونه اشاره داره. به طور غیرمنتظره ای، دوستای (بهتره بگیم “به اصلاح دوستا”) جی اون هان ، یعنی یه زن باردار و شوهر بیکارش، واسش تعطیلات ساختگی ترتیب میدن و میفرستنش سفر و دور از چشمش خونه ش رو به فروش میذارن. وقتی برمیگرده، ازش یه عذرخواهی خشک و خالی می کنن ولی به نظر میاد دیگه دیر شده، چون صاحب جدید قراره به زودی سر برسه.

اون هان با کمال تعجب می بینه که ساکن جدید خونه اش، لی یونگ جه هست؛ یعنی بازیگر موفقی که دست بر قضا، تو پرواز آخر کنار هم نشسته بودن و البته همچین هم اوقات خوشی با هم نداشتن. اون هان ازش خواهش می کنه که خونه رو بهش پس بده، ولی خب اگه موافقت می کرد که سریال همون اول تموم میشد! بالاخره یونگ جه قبول می کنه به جای این که اون هان آواره ی کوچه و خیابون بشه، به عنوان خدمتکار تو اون خونه زندگی کنه. اون هان هم سخت کار می کنه تا پول دربیاره و خونه رو پس بگیره.

یه طرف سریال درگیری و سوء تفاهمه و طرف دیگه ش عشق؛ به حدی که یونگ جه برای این که علاقه ش فروکش کنه اون هان رو وادار به ازدواج صوری می کنه (در ازای پس دادن خونه) . به نظر مضحک میاد ولی قشنگه!

مانهوای اورجینال یه خرده فرق می کنه داستانش، ولی اون هم به همین اندازه جالبه.

فول هاوس

6) Goong

بر پایه ی مانهوایی با همین اسم اثر پارک سو هی.

در گونگ شاهد تقابل عشق و نفرت و تم سیندرلایی هستیم و یه علاوه رنگ و بوی سریال های تاریخی سنتی رو هم داره. تو این داستان ساختگی که حکم رانی خانواده ی سلطنتی کره رو تو زمان حال نشون میده ، یو اون هه نقش شین چه کیونگ، یه دختر معمولی از یه خانواده ی فقیر (سیندرلا) رو بازی می کنه که برای ازدواج با شاهزاده ی سلطنتی (با بازی جو جی هون) در نظر گرفته میشه؛ در واقع خانواده ی شاهزاده به خاطر یه قول و قرار تو زمان گذشته اونو مجبور به ازدواج با چه کیونگ می کنن؛  اما ثمره ی این ازدواجِ قراردادی میشه جر و بحث و دعواهای مدوام و البته… کم کم عشق.

ممکنه بعضی از بخشای سریال به خاطر اون فضا و دیالوگ های سیاسی‌ش باب میل امروزی ها نباشه، ولی اون دنیای ساختگیِ کار، بازی های خنده دار (هر چند یه خرده با چاشنی بی تجربگی) و حال و هوای دوست داشتنی دو شخصیت اصلی مواردی هستن که هر کره ای-فنی رو جذب می کنه.

گونگ

7) Liar Game

بر اساس مانگایی ژاپنی با همین نام اثر شینوبو کایتانی.

بازی دروغ تریلر قوی و جذابیه که بیننده ها رو با کاراکترها همراه می کنه تا با هم بفهمن پشت یه سری بازی خطرناک چه خبره.
نام دا جونگ (با بازی کیم سو اون) یه دانشجوی ساده هست که میخواد با برنده شدن تو یه شوی تلویزیونی بدهی های پدرشو صاف کنه. تو این مسابقه بزرگ ترین دروغ‌گو برنده ی یک میلیارد وون کره میشه. مشکل اینجاست که تو عمرش جز حرف راست چیزی نگفته، واسه همین یکی از طلبکارا اونو به دوستش چا وو جین (با بازی لی سانگ یون) معرفی می کنه. چا وو جین یه کلاه‌ برداره که تازه از زندان آزاد شده و تواناییش تو گول زدن مردم لنگه نداره.

اون چیزی که پیش روی ما هست دوازده ساعتِ پر از هیجان، حقه و فریبه و شخصیت های مکملِ کار هم به اندازه ی شخصیت های اصلی خوب و جذاب بازی کرده ن.

تعجبی نداره مانگای اورجینال اون قدر موفق بوده که کارای زیادی تو ژاپن و کره از روش ساخته شدن.

بازی دروغ

8) Lucky Romance

بر اساس وبتونی با همین اسم اثر کیم دال مین.

عاشق خوش شانس یه جور کُمیک استریپه و محیطش قشنگ و پر از رنگ و تصاویر خیالیه و البته شباهت زیادی با کمیک الگوش نداره. طرفدارای وبتون اصلی (محصول Naver corporation) احتمالاً با دیدن موهای قهوه ای کوتاه شیم بو نوی (با بازی هوانگ جونگ اوم) شگفت زده شدن و عوض شدن رنگ های یاسی و صورتی کار اصلی با رنگ های زرد و طلایی و نارنجی تو فضای سریال واسشون جالب بوده. اونا احتمالاً از تغییرات اعمال شده بدشون نیومده، چون کار رو خیلی رمانتیک تر و جذاب تر کرده و بازی شخصیت های اصلی هم حرف نداره. داستان در مورد بو نوی هست، یه سازنده ی بازی های کامپیوتری که خیلی هم خرافاتیه و طبق همین خرافاتش دنبال مردی میگرده که متولد سال بَبره. در واقع خواهرش به خاطر تصادف تو کما هست و یه پیش‌گو بهش میگه اگه با مردی که متولد سال بَبره آشنا بشه، خواهرش به هوش میاد و همین اتفاق هم میفته: اون با یه سازنده ی حرفه ای بازی های کامپیوتری (با بازی ریو جون یول) آشنا میشه که متولد 1986 (سال ببر) هست. متاسفانه، بر خلاف اکثر سریالای کره ای، پسر داستان ما در مقابل علاقه ی بو نوی، رفتار سردی از خودش نشون میده.

عاشق خوش شانس به قدری عاشقانه هست که حس هر بیننده ای رو شعله ور می کنه. بازی ها هم دوست داشتنی و قابل باوره و حال و هوای بین دو شخصیت اصلی فوق العاده هست. هوانگ جونگ اوم از یه طرف دست و پا چلفتی و خنده دار و از طرفی دوست داشتنی و دل نشینه، یعنی از اون نقش هایی که فقط از خودش برمیاد و ریو جون یول هم از معدود بازیگراییه که میتونست نقش یه پسر ثروتمند بداخلاق و در عین حال خوش قلب رو اینقدر خوب بازی کنه. همین خوش قلب بودنش اونو کم کم به بو نوی متمایل می کنه و به این ترتیب جذابیتای سریال دو برابر میشه.

عاشق خوش شانس

9) Bride Of The Water God

بر اساس مانهوای کره ای با همین اسم اثر یون می کیونگ.

سریال عروس خدای آب به شکلی حرفه ای تونسته شخصیت ها رو مثل متن اصلی، خوش قد و قامت و شاهانه نشون بده. تم کلیِ کار، همون طور که از یه مانهوای سونجونگ (مانهواهایی که مخاطبشون دخترای نوجوانن و مانهوای عروس خدای آب هم از همین دسته بوده – مترجم) انتظار میره، عاشقانه هست.

داستان در مورد ها بک، خدای آبه که باید به زمین آدم ها بره و سنگ های جادویی رو  پس بگیره تا بتونه پادشاه جهان خودش بشه. اون بعد از ورودش به زمین، یون سو آ (با بازی شین سه کیونگ) رو ملاقات می کنه؛ سو آ دختریه که خانواده ش برای نسل ها به خدای آب خدمت می کردن و ها بک تصمیم می گیره در راه ماموریتش، اونو وادار به کمک کنه. این دو کاراکتر کم کم به هم علاقه مند میشن و این اتفاق به همراه تهدیدهایی که از طرف خدایان دیگه میاد، ماجراهای اصلی رو تشکیل میدن.

سریال، سریال همه چی تمام و کاملی نیست و بعضی موقع ها حالت آشفته ای پیدا می کنه؛ ولی بازیِ خوب بازیگرا و محیط قشنگ و داستان پرکشش، بهش ارزش دیدن داده.

عروس خدای آب

10) Incomplete Life

بر اساس مانهوایی کره ای با همین اسم اثر یون ته هو 

زندگی ناتمام به زندگیِ پر از کار و سر و کله زدن هاش اشاره داره؛ موضوعی که مخصوصاً جوون ها درگیرشن و باعث شده  احساس خلا کنن. این سریال جزء  کارهای شدیداً موفق کره محسوب میشه و دلیل این موفقیت هم داستان ها و دیالوگ هاییه که در طول بیست قسمت می بینیم. ایم شی وان نقش جانگ گو ره رو بازی می کنه؛ یعنی یه بازیکن سابق بازیِ گو (Go) که برای اولین بار وارد محیط کار میشه و اون جا چهره های مختلفی رو میبینه؛ بعضی ها رقیب، بعضی ها خراب‌کار و بعضی ها هم رفقای آینده. هر شخصیتی نقششو اون قدر عمیق بازی کرده که آدم حتی با نقش های منفیِ کار هم ارتباط برقرار می کنه و انگار دنیاشون کاملاً واقعیه.

زندگی ناتمام

Please ورود to comment
avatar
1 موضوعات دیدگاه
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کنندگان
 
پربازخوردترین دیدگاه
پرطرفدارترین موضوع
1 نویسنده دیدگاه
Uniq نویسنده دیدگاه اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
eunhye7
مشترک
eunhye7

روزگار شاهزاده محححححححححححشرههههههه 😍😍😍😍