یو آه این

بیوگرافی یو آه این

نام: یو آه این (Yoo Ah in)
نام واقعی: اوم هونگ شیک (Eom Hong-sik)
تولد: 6 اکتبر 1986
محل تولد: دگو، کره جنوبی
نماد ماه تولد: برج میزان
قد: 178cm
وزن: 62kg
گروه خونی: A
تحصیلات: رشته فیلم دانشگاه کُنکوک
حرفه: بازیگر
سال های فعالیت: 2003 تاکنون
آژانس استعداد یابی: Star K Entertainment
کمپانی: United Artists Agency

شبکه های اجتماعی

آغاز فعالیت: 2003-2005

یو آه این

با نام هنریِ یو آه این، کار خود را با یک تبلیغ در سال 2003 آغاز کرد. اولین مدیر برنامه هایش می خواست یک نام هنریِ زیبا که درخور وجه یک هنرمند باشه بسازد، چون اسم اوم هونگ شیک (اسم واقعی یو آه این) خیلی طولانی و قدیمی بود. و در نهایت به اسم یو آه این رسیدند که «آه این» در زبان آلمانی به معنای «یک» می باشد.

بعد از مصاحبه، در سریال «کوسه 1» ،که یک سریال برای نوجوانان بود، در نقش یک دانش آموز رشته ی نقاشی ظاهر شد. بعد از پخش سریال، یو آه این مشهور شد و در سریال عاشقانه ی «بوسه ی آپریل» ایفای نقش کرد. همچنین در ویدئوهای تبلیغاتی زیادی از جمله برای تبلیغ روپوش مدرسه و پوشاک جوانان، بازی کرد.

ولی بعد از آن به مدت سه سال از بازیگری فاصله گرفت و ناپدید شد. به گفته ی خودش بازیگری را بدون هیچ دانشی درمورد صنعت سرگرمی آغاز کرده بود. در ابتدا خیلی غرق در شادی و شهرت بود ولی بعداً گیج شده بود که واقعاً این همون چیزیه که می خواد یا نه. برای همین یه مدت از کار فاصله گرفت تا درون خودش دنبال این بگرده که چی می خواد. تونست بفهمه وقتی فیلمی بازی نمی کنه، زندگی چجوریه و چجور بازیگری است. برای مدت زیادی درمورد هویت و آینده اش فکر کرد و بعد از اون بازیگری رو با جدیت و علاقه ی بیشتری شروع کرد. بعداً که ازش در مورد دوران دور از کار پرسیدند، جواب داد :

«انگار برای من نبود، چون خودم خبر نداشتم که چه اتفاقی داره برام میوفته و اون موقع نمی دونستم چجوری با شرایط کنار بیام. بعدش به این نتیجه رسیدم که به جای این که با هر اتفاقی بشکنم، باید منتظر باشم و محکم روی پای خودم بایستم»

2006-2009 : آغاز کار در فیلم

با یک فیلم مستقل با بودجه کم به نام «پسران فردا»، که در سال 2006 در جشنواره بین المللی فیلم بوسان پخش شد، دوباره به کار برگشت. گفت «اگر قرار باشه یک نقاشی از زندگی کاری بازیگر ترسیم کنم، حتماً این فیلم در نقاشی هست». کارگردان نو دونگ سوک، یو آه این رو به عنوان بازیگر فیلم انتخاب کرد چون در مصاحبه، تحت تأثیر یو آه این قرا گرفت. بازیِ یو آه این به عنوان کسی که دنبال یک اسلحه واقعی بوده تا از واقعیت طاقت فرسا فرار کنه، نظرات مثبتی رو از طرف بیننده ها دریافت کرد و برنده ی جایزه ی بهترین بازیگر مرد تازه کار در جوایز منتقدان فیلم بوسان شد.

سپس در فیلم «اسکلت در کمد» که یک کمدیِ سیاه به کارگردانی جونگ یون چول بود، نقش یک پسر عجیب و غریب که فکر می کرد در زندگی قبلیش پادشاه بوده، رو بازی کرد. به خاطر بازی در این فیلم نامزد جوایز فیلم اژدهای آبی ( Blue Dragon Film Awards) شد.

در سال 2008، در یک سریال تاریخی به نام «قوی ترین چیل وو»، نقشِ یک قاتل بی رحم ولی تنها که توسط یه نجیب زاده استخدام شد، رو بازی کرد. با اینکه اولین سریال تاریخی بود که بازی کرد ولی نظر بیننده ها و منتقدان رو به خودش جلب کرد. همچنین در فیلم کمدی-درام کارگردان مین کیو دونگ، به نام «عتیقه» که از مانگایی به اسم «نانوایی عتیقه» ساخته شده بود، بازی کرد. در این فیلم باید نقش یک نانوا و یک بوکسور سابق رو بازی می کرد، برای همین به کلاس بوکس و کیک پزی رفت. جایزه ی بهترین بازیگر تازه کار در جوایز گزیده های کاگردانان شد و به عنوان یکی از بازیگران آینده دار در صنعت سینمای کره نام گرفت.

در سال 2009 در یک سریال عاشقانه به نام «مردی که نمی تواند ازدواج کند» بازی کرد. در این سریال نقش یک منشیِ پررو که برای یک دفتر معماری کار می کند را بازی کرد و جنبه های روشن و پر جنب و جوشی از دهه 20 سالگی رو به نمایش گذاشت. سپس در فیلم «آسمان و اقیانوس» در نقش یک پیتزا رسان که زندگی خودش را می پرخاند ظاهر شد.

2010-2013 : افزایش محبوبیت

بعد از بازی در سریال تاریخی «رسوایی سونگکیونکوان»، شهرت یو آه این افزایش یافت. به خاطر محبوبیت سریال، یو آه این هم درکنار سایر بازیگران سریال، مشهور شد. یو آه این، نقش یک مرد غیرقابل پیش بینی رو بازی می کرد که به صورت مخفیانه و از سعی می کرد فساد نجیب زاده های پولدار را فاش کنه. بعداً به نام «گول اوه آل یی»، به معنی «تب عشق گول اوه»، که بازی در سریال «رسوایی سونگ کیونگوان» برمی گشت، مشهور شد.

بعد از این سریال، اولین نقش اصلیش در سینما در فیلم «مشت» بازی کرد. یک فیلم بحرانی و تبلیغاتی مهم در سال 2011. بازیگر همکار کهنه کار او در این فیلم در مورد یو آه این گفته : «در ده سال آینده یکی از بزرگترین بازیگران در سینمای کره خواهد بود».

هرچند، پروژه بعدی یو آه این، به نام «پادشاه مد» نظرات بدی از طرف بیننده ها دریافت کرد، مخصوصاً با پایان بحث برانگیز فیلم. 

در سال 2013 در نقش پادشاه سوکجونگ در سریال «جانگ اوک جونگ، زندگی با عشق» ظاهر شد. یو آه این، این نقش رو به عنوان یکی از چالش برانگیزترین نقش های عمرش نامید و به خاطر نقش آفرینی به عنوان یک شخصیت بالغ، باابهت و بااستعداد، نظرات خوبی دریافت کرد.

سپس در فیلم «به سختی آهن» بازی کرد که در مورد یک کارگر اسلکه در بوسان بود که از مادر بیمارش که بیماری کلیوی داشت نگهداری می کرد، بود. یو آه این و جونگ یومی (همکار او در فیلم «به سختی آهن») دوباره برای صداپیشگی در انیمیشن «دختر ماه و گاو شیرده» با هم همکاری کردند.

2014-اکنون : تحسین در سینما و تلویزیون

در سال 2014 به عنوان نقش مکمل در فیلم «رشته دروغ ها» از کارگردان لی هان ظاهر شد (این فیلم بعد از «مشت» دومین فیلم لی هان است که از رمانی از نویسنده کیم ریو ریونگ اقتباس شده). بعد از این فیلم در سریال «خیانت مخفی» که از شبکه ی کابلی پخش می شد، بازی کرد. در این سریال یو آه این نقش یک پیانیست که عاشق یک زن متأهل که خیلی از خودش بزرگتر است می شود را دارد.

در سال 2015، یو آه این در دو فیلم سینمایی پرفروش بازی کرد. نقش یک جوان میلیونر و بی اخلاق که با یک کارگاه مواجه می شود را در فیلم جنایی «وترن» به کارگردانی ریو سونگ وان، و نقش غم انگیز ولیعهد سادو را در فیلم تاریخی کارگردان لی جون ایک به نام «تخت» بازی کرد. جوایز متعددی در جشنواره های فیلم تأثیر گذاری دریافت کرد، از جمله : جوایز اژدهای آبی، جوایز انجمن خبرنگاران فیلم کره، جوایز هنری فیلم چونسا، و جوایز سینمایی طلایی. در همان سال به عنوان «بازیگر سال» در Gallup Korea Survey، لقب گرفت و در Forbes(یک مجله آمریکایی) به عنوان دومین سلبریتی پرقدرت کره نام گرفت.

 

یو آه این با سریال «شش اژدهای پرنده»، به تلویزیون برگشت. در این سریال مجدداً با شین سه کیونگ، که قبلاً در فیلم «پادشاه مد» همکاری کردند، هم بازی شد. این سریال در زمان پخش خود در جدول ریتینگ ها، رتبه ی یک را دریافت کرد. یو آه این در این سریال نقش شاهزاده یی بانگ وون جاه طلب را بازی کرد که برای او جایزه ی بهترین بازیگر مرد در تلویزیون در جوایز هنری بکسانگ، به همراه داشت. به خاطر موفقیت یو آه این هم در سینما و هم تلویزیون، صنعت سرگرمی، سال 2015 را «سال آه این» نام گذاری کرد. (آه این شین دِه)

سال بعد در فیلم پر ستاره ی «Like for like» بازی کرد که اولین فیلم کمدی-عاشقانه ای بود که بازی کرد.

در سال 2017 در سریال تخیلی-عاشقانه ی «ماشین تحریر شیکاگو» بازی کرد. در این سریال دو نقش را ایفا می کرد. یکی نقش یک رمان نویس و دیگری رهبر یک گروه انقلابی در دهه 1930 در زمان اشغال کره توسط ژاپن، را داشت.

در سال 2018، یو آه این در فیلم کارگردان لی چانگ دونگ به نام «سوزان»، نقش یک مرد جوان و حساس که سعی داره رمز و رازهای مربوط به زنی که عاشقشه رو حل کنه، را بازی کرد. این فیلم اولین بار در جشنواره فیلم کَن اکران شد که یو آه این بر روی فش قرمز این مراسم ظاهر شد.

زندگی شخصی

یو آه این

در سال 2017 مشخص شد که او از تومور استخوان رنج میبره، که توضیح میده چرا خدمت سربازیش رو به تاخیر انداخته. آژانس او اعلام کرده که علائم بیماری او خوش خیم هستن، یعنی اینکه این تومور غیر سرطانیه و کمترین تاثیر رو روی زندگی روزانه اش میذاره و ریسکی برای پخش شدن اون وجود نداره.

سریال ها

 • 2017

  Chicago Typewriter

 • 2015-2016

  Six Flying Dragons

 • 2014

  Secret Affair

 • 2013

  Jang Ok-jung, Living by Love

 • 2010

  Sungkyunkwan Scandal

فهرست سریال ها

سال عنوان نقش شبکه
2033 Honest Living/زندگی باشرافت مرد شماره 2
SBS
2004-2005 Sharp 1/کوسه1 یو آه این
KBS2
2004 April Kiss/بوسه ی آپریل کانگ جه سوپ 16 ساله
KBS2
2005 Shi-eun & Soo-ha لی مین سوک
KBS2
2008 Strongest Chil Woo/قوس ترین چیل وو کیم هیوک/هوکسان
KBS2
2009 He Who Can’t Marry/مردی که نمی تواند ازدواج کند پارک هیون کیو
KBS2
2010 Sungkyunkwan Scandal/رسوایی سونگکیونگکوان مون جه شین
KBS2
2012 Fashion King/پادشاه مد کانگ یونگ گول
SBS
2013 Jang Ok-jung, Living by Love/جانگ اوک جونگ، زندگی برای عشق پادشاه سوکجونگ SBS
2014 Secret Affair/خیانت مخفی لی سان جه
jTBC
2014 Discovery of Love/اکتشاف عشق دانش آموز کلاس چوب بری KBS2
2015-2016 Six Flying Dragons/شش اژدهای پرنده یی بانگ وون
SBS
2016 Descendants of the Sun/نسل خورشید کارمند بانک
KBS2
2017 Chicago Typewriter/ماشین تحریر شیکاگو هان سه جو/سو هوی یونگ
tvN

فیلم ها

 • 2009

  Sky and Ocean

 • 2013

  Tough as Iron

 • 2015

  Veteran

  یو آه این- وترن
 • 2016

  Like for Likes

 • 2011

  Punch

 • 2018

  Burning

 • 2008

  Antique

فهرست فیلم ها

سال عنوان نقش توضیحات
2007 Skeletons in the Closet/اسلکت در کمد
شیم یونگ ته
2007 Boys of Tomorrow/پسران فردا
جون جونگ ده
2008 Antique/عتیقه یانگ کی بوم
2009 Sky and Ocean/آسمان و اقیانوس جین گو
۲۰۱۱ Punch/مشت دو وان دوک

۲۰۱۳ Tough as Iron/به سختی آهن گانگ چول

2014 The Satellite Girl and Milk Cow کو کیونگ چون (صداپیشه)
انیمیشن
2014 Thread of Lies چو سانگ باک
2015 Veteran جو ته اوه
2015 The Throne/تخت ولیعهد سادو
2016
Like for Likes نو جین وو
2016
CCRT Aerospace : Episode 1 Fragile : The Other Space مرد
فیلم کوتاه/ تهیه کننده فیلم هم بوده
2018
Burning جونگ سو
2018
Sovereign Default یون جونگ هاک

حضور در موزیک ویدیوها

یو آه این

فهرست موزیک ویدیوها با حضور یو آه این

سال عنوان خواننده
2004 “Footprints” T.O
2012 “Only One” BoA
2016 “ㅎㅎㅎ (Heung-bu)” Peggy Gould
Please ورود to comment
avatar
  اشتراک  
اطلاع از